„Umrzeć z nadziei” – Modlitwa za uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy

Morze Śródziemne czy piaski Sahary ciągle stają się grobem dla tysięcy uchodźców. Od czerwca 2017 roku do dziś na różnych szlakach prowadzących do Europy zginęło 3268 osób. Wspólnota Świętego Idziego zaprasza na modlitwę w ich intencji.

Już po raz czwarty pierwsze dni października są czasem wspólnej modlitwy w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy. W czasie nabożeństw „Umrzeć z nadziei” wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach straciły życie podczas prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną i przemocą, tak jak 31-letnia Nigeryjka Beauty, która zmarła w czasie porodu z powodu braku opieki medycznej w drodze do Francji.

„Jako chrześcijanie nie możemy odwracać głowy i ulegać zrezygnowaniu. Musimy działać i musimy się modlić, ze śmiałością i cierpliwością. Wierząc, że modlitwa jest budowaniem mostów” – czytamy w zaproszeniu na liturgię.

Zapraszamy do udziału w tej modlitwie w naszym parafialnym kościele w Chludowie. Będziemy to czynić w niedzielę 14 października, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.  Odpowiedzmy na to zaproszenie udziałem we wspólnej modlitwie pamiętając, że modlitwa pomaga pokonać lęk i strach, daje nadzieję i pozwala dostrzec w słabym, potrzebującym człowieku Chrystusa.

 

Comments are closed.