Ogłoszenie Parafialne 24.12.2023

IV NIEDZIELA ADWENTU

• Dziękuję rodzinom z ul. Obornickiej pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału i złożonej ofiary.
  • W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy   rodziny   z ul. Obornickiej i Czereśniowej: Roberta Tomczyka, Bartosza Świerkowskiego, Macieja Woźniaka, Łukasza Cichońskiego i Eugeniusza Pawlaka.
  • Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę adwentu i jednocześnie dzień wigilii Bożego Narodzenia. Pasterki będą odprawiane o godz. 22:00 i 24.00. O godz. 22:00 uświetni Uroczystą Mszę Orkiestra Dęta z Chludowa, natomiast   o godz. 24:00 śpiewać będzie schola  pod przewodnictwem naszej Pani organistki. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego      i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych (dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, wspólny śpiew kolęd).
  • Poniedziałek, 25 grudnia –  pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. sprawowane będą w następujących godz.: 09:30 i  11:00
  • Wtorek, 26 grudnia – Święto św. Szczepana – męczennika. Msze św. sprawowane będą o godz.  08:00, 09:30 i 11:00
  • W czwartek obchodzimy Święto św. Młodzianków. Dzieci     i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 09:00, po której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
  • Po mszach świętych rozprowadzamy świece wigilijne i opłatki. Będzie można je nabyć pod chórem. Zostają tylko małe świece, które kosztują 10 zł. Nabywając opłatki możemy złożyć dowolną ofiarę, za którą serdecznie dziękujemy.
  • Od środy 27.12 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Kolędy od poniedziałku do piątku będą rozpoczynały się o godz.16:00, a w sobotę o godz. 10:00. Przez cały czas trwania kolędy Msze św. z wyjątkiem soboty i niedzieli będą odprawiane rano o godz. 09:00. Szczegółowy plan kolędy jest wyłożony na stoliku pod chórem. Wszystkie ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
  • Na czas odwiedzin kolędowych kancelaria parafialna jest czynna po Mszy Świętej porannej o godz. 09:00 oraz bezpośrednio po każdej niedzielnej Mszy Świętej.
  • Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zatroszczyli się  o świąteczną dekorację kościoła. Tym, którzy ustawiali choinki, budowali szopkę, zakładali oświetlenie. Za wszelką pomoc i okazane wsparcie, za każdy wysiłek aby mogła powstać tegoroczna dekoracja  serdeczne Bóg zapłać.
  • Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok  w kancelarii parafialnej lub przez maila.
  • Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności