Ogłoszenia Parafialne 18.02.2024

• Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Postarajmy się, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  • O godz. 17.00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.
  • Dziękuję rodzinom z ul. Słonecznej pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  • W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny z ulicy Strumykowej: 5, 7A, 7B, 9, 11.
  • We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzone przez Grupę Krucjaty Modlitwy.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu      i okazja do osobistej modlitwy  do godz. 19.30.
  • Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

a) Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17.00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.45

b) Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00, a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

• W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”
  • W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego. Daninę składamy w podpisanych kopertach   w biurze parafialnym albo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu lub przesyłamy bezpośrednio na konto parafii.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 02 marca       i potrwają do środy 06 marca. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Pawlik SVD – misjonarz i wykładowca na Wydziale Teologii UWM     w Olsztynie. Już dziś zachęcam do uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych.
  • Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.