Ogłoszenie Parafialne 25.02.2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Św., zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”
  2. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.
  3. Dziękuję rodzinom z ul. Strumykowej  pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  4. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny z ulicy Strumykowej numery: 2, 8, 10 (2 rodziny),12.
  5. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzone przez Grupę Krucjaty Modlitwy.
  6. W czwartek, po wieczornej Mszy Św., wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  7. W piątek 1 marca – I Piątek Miesiąca. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 17.45 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży. Po wieczornej Mszy Św., spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  8. W sobotę 2 marca – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszo sobotnie, które będzie odprawiane zawsze o godz. 9.00 w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. Świąteczne odwiedziny chorych odbędą się 23 marca.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o godz. 11.00 zapraszam wszystkich na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.
  10. Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

a) Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17.00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.45

b) Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00, a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

11. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego. Daninę składamy w podpisanych kopertach w biurze parafialnym albo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu lub przesyłamy bezpośrednio na konto parafii.

12. W sobotę wieczorem rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 06 marca. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Pawlik SVD – misjonarz i wykładowca na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:

Sobota, 02.03.2024:

18.15        Wieczorna Msza Św., z nauką rekolekcyjną

Niedziela, 03.03.2024:

Msze św. z nauką rekolekcyjną

17.00        Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym

Poniedziałek-Środa (04-06.03.2024):

10.00        Msza Św., z nauką rekolekcyjną

17.00        Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do osobistej modlitwy)

18.15        Msza Św., z nauką rekolekcyjną

Już dziś zachęcam do uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych.. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.

12. W niedzielę 3 marca  o godz. 17.00 chór Cantus familiaris poprowadzi śpiew  nabożeństwa Gorzkich Żali w naszym kościele parafialnym. W programie również pieśni wielkopostne        i pasyjne.

13. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych w kancelarii parafialnej lub przez maila.

14. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.