Ogłoszenia Parafialne 17.03.2024

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś, w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek.
  2. Dziękuję rodzinom z ul. Szkolnej  pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy wszystkie rodziny z ulic Sodowej i Tysiąclecia.
  4. Po Mszy Św.,  ministranci pod chórem zbierają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój naszego kościoła, a przed kościołem nasza dziecięca scholka parafialna sprzedaje palmy i czekoladowe baranki paschalne. Dochód z tej akcji przeznaczony dla dzieci.  Za życzliwość, modlitwę i ofiarę jestem wam wszystkim wdzięczny. Bóg zapłać.
  5. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Zachęcam do udziału w Eucharystii.
  6. W piątek, 22.03 o godz. 20.00 rozpoczniemy Mszą Św., naszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy wynosi 18 km. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii. W niedzielę, 24.03 o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Zielątkowa. Zbiórka uczestników przy boisku na ul. Sportowej. Zabieramy ze sobą świece. Zachęcam do udział zarówno w piątek jak i w niedzielę w tych Drogach Krzyżowych, żeby dobrze przygotować się do głębokiego przeżycia duchowego Wielkiego Tygodnia.  
  7. W sobotę 23.03 od godz. 9.30 odbędą się świąteczne odwiedziny chorych.
  8. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Dzieci  z palmami zgromadzą się przed kościołem, przed Mszą św. o godz. 9.30. Po poświęceniu palm będzie uroczyste wejście do kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę 24.03 po Mszy Św., o godz. 9.30 obędzie się w salce katechetycznej spotkanie informacyjne na temat przygotowania do I Komunii Św., w grupie „Baranków”. Jest to przygotowanie rodzinne dla dzieci w wieku pierwszokomunijnym lub młodszych. Przyjedzie rodzina, która ma doświadczenie przygotowania swoich dzieci w „Barankach”
  10. Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17.00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.45

Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00, a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

11. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego. Daninę składamy w podpisanych kopertach           w biurze parafialnym albo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu lub przesyłamy bezpośrednio na konto parafii.

12. Spowiedź wielkanocna będziew Wielkim Tygodniu:

Poniedziałek – Środa: od 17.30 do 18.10

Wielki Czwartek – Wielka Sobota: od 16.00 do 18.00

13. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności

Similar Posts