Ogłoszenia Parafialne 10.03.2024

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziękuję rodzinom z ul. Szkolnej  pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  2. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy   rodziny  z ulicy Szkolnej nr.: 12A, 14, 18, 19 (2 rodziny) i 22
  3. Dziś,  po Mszy Św., o 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę ministranci pod chorem będą zbierali ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na świąteczny wystrój naszego kościoła. Z góry za ofiary na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Pod chórem do nabycia PASCHALIKI na liturgię Wielkiej Soboty i na wielkanocny stół. Cena 14 zł.
  6. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafialnej scholki będą sprzedawać przed kościołem palmy i czekoladowe baranki paschalne. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony dla dzieci.  Za życzliwość, modlitwę i ofiarę jestem wam wszystkim wdzięczny. Bóg zapłać.
  7. W sobotę 23.03 odbędą się świąteczne odwiedziny chorych.
  8. W niedzielę 24.03 po Mszy Św., o godz. 9.30 obędzie się w salce katechetycznej spotkanie informacyjne na temat przygotowania do I Komunii Św., w grupie „Baranków”. Jest to przygotowanie rodzinne dla dzieci w wieku pierwszokomunijnym lub młodszych. Przyjedzie rodzina, która ma doświadczenie przygotowania swoich dzieci w „Barankach”
  9. Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

a) Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17.00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.45

b) Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00,   a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

10. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego. Daninę składamy     w podpisanych kopertach w biurze parafialnym albo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu lub przesyłamy bezpośrednio na konto parafii.

11. Przypominam, że w piątek, 22.03 o godz. 20.00 rozpoczniemy Mszą Św., naszą Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość trasy wynosi 18 km. Więcej informacji znajduje się na stronie parafii. W niedzielę, 24.03 o godz. 19.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Zielątkowa. Zbiórka uczestników przy boisku na ul. Sportowej. Zabieramy ze sobą świece. Zachęcam do udział zarówno w piątek jak i w niedzielę w tych Drogach Krzyżowych, żeby dobrze przygotować się do głębokiego przeżycia duchowego Wielkiego Tygodnia.   

12. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych w kancelarii parafialnej lub przez maila. 

13. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Similar Posts