Ogłoszenia Parafialne 31.03.2024

  1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego   i do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do lektorów, ministrantów, kandydatów i panów kościelnych  za ich posługę liturgiczną i wszelką pomoc przy przygotowaniu świątyni na czas Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszej parafialnej scholii i  pani organistce za uświetnienie naszej liturgii. Dziękuję tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego ( Pani Ewie z mężem, Pani Dorocie z rodziną i Panu Markowi rodziną). Dziękuję pani Uli z mężem i rodzinie Glurów za przygotowanie obrusów. Dziękuję również strażakom z Chludowa i Zielątkowa za zabezpieczenie terenu podczas Drogi i Krzyżowej i procesji rezurekcyjnej  oraz za przygotowanie ogniska. Dziękuję kapłanom za posługę w konfesjonale. Jestem również bardzo wdzięczny Panu Piotrowi Świerkowskiemu za oczyszczenie stacji Drogi Krzyżowej na cmentarzu i Panu Eugeniuszowi Szarkowi za oczyszczenie i konserwację dzwonków, gongu i lichtarzy. Dziękuję wszystkim za obecność   i uczestnictwo  w liturgii Triduum Paschalnego, oraz za życzenia  i modlitwy za kapłanów z okazji Wielkiego Czwartku. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i daninę diecezjalną, oraz za ofiary  na parafię. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza was wszelkimi łaskami.
  2. W poniedziałek II Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.    w porządku niedzielnym (o godz. 8.00, 9.30, 11.00). Taca przeznaczona jest na KUL i WT        w Poznaniu.
  3. W czwartek 4 kwietnia – I Czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy Św., krótkie nabożeństwo  o nowe powołania kapłańskie, misyjne     i zakonne i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  4. W piątek 5 kwietnia – I Piątek Miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakaz udziału    w zabawach.
  5. W sobotę 6 kwietnia – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszosobotnie, które zostanie odprawiane o godz. 9.00 w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. Nie ma w tym dniu odwiedzin chorych.
  6. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy wszystkie rodziny zamieszkałe w Chludowie przy ul. Wodnej
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
  8. Wszystkim Parafianom składamy najlepsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza wszystkich wszelkimi potrzebnymi łaskami oraz błogosławi Wam i Waszym bliskim na każdy dzień życia.

Similar Posts