Ogłoszenia Parafialne 24.03.2024

Niedziela Męki Pańskiej

 1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.00 zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a wieczorem o godz. 19.00 na Drogę Krzyżową ulicami Zielątkowa.
 2. Dziękuję rodzinom z ul. z ulic Sodowej i Tysiąclecia, pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
 3. Dziś, po Mszy Św., o godz. 9.30 obędzie się w salce katechetycznej spotkanie informacyjne na temat przygotowania do I Komunii Św., w grupie „Baranków”. Jest to przygotowanie rodzinne dla dzieci    w wieku pierwszokomunijnym lub młodszych. Przyjedzie rodzina, która ma doświadczenie przygotowania swoich dzieci w „Barankach”
 4. W miniony piątek odbyła się w naszej parafii Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy podjęli trud pokonania 18 kilometrów   w niesprzyjającej pogodzie. Jestem również bardzo wdzięczny strażakom, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo oraz Panom Markowi Suszczyńskiemu i Markowi Piechowiakowi za pomoc  w organizacji.    
 5. W kalendarzu liturgicznym 25 marca to dzień, w którym Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jednak normy tego kalendarza wskazują na ogromną wielkość dni Wielkiego Tygodnia       i oktawy paschalnej, zatem tę uroczystość będziemy obchodzili w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, 8 kwietnia.
 6. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego. Aby rzeczywiście je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemienił, uczynił lepszymi. Okazja do sakramentu pokuty i pojednania: Wielki Poniedziałek – Wielka Środa: od 17.30 do 18.10 Wielki Czwartek – Wielka Sobota: od 16.00 do 18.00
 7. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia tej Mszy Świętej     w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja do godz. 22.00.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (ilościowy i jakościowy). Kościół będzie otwarty od godz. 7.00. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na cmentarzu parafialnym. O godz. 19.00 rozpoczną się ceremonie Wielkiego Piątku, których punktem kulminacyjnym będzie odsłonięcie i adoracja Krzyża. Po liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Bożego Grobu gdzie adoracja Pana Jezusa będzie do godz. 24.00. Za pobożną adorację Krzyża można zyskać odpust zupełny.  W tym dniu będą zbierane ofiary na Boży Grób w Jerozolimie.
 9. W Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 7.00. W tym dniu za wyjątkiem adoracji przy Bożym Grobie nie będzie żadnych nabożeństw. Ceremonie Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00. Wierni, którzy wezmą w nich udział niech przyniosą świece, gdyż przez odnowienie przyrzeczeń chrztu św. zyskamy odpust zupełny. W Wielką Sobotę zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Święcenie wielkanocnych pokarmów będzie o godz.:9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. W Świerkówkach o godz. 14.00. Naszych Strażaków proszę o przygotowanie ogniska na tę Liturgię Wielkiej Soboty. SOBOTNIA ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE:Proszę, jak co roku, o imienne lub rodzinne wpisywanie się na listę adoracji od 7.00 do 19.00
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania uroczystą Rezurekcję z procesją wokół kościoła odprawimy o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 9.30, i 11.00.
 11. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

   Similar Posts