Ogłoszenia Parafialne 29.09.2024

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję rodzinom zamieszkałym przy ul. Wspólnej i Daglezjowej w Zielątkowie pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  2. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy wszystkie rodziny zamieszkałe w Zielątkowie przy ul: Słonecznej, Pogodnej i Moraczewskich.
  3. Serdecznie podziękowanie dla wszystkich darczyńców za zbiórkę dla ofiar powodzi. Na pomoc powodzianom zebraliśmy 9000 zł. Pieniądze zostały przelane na konto Caritas i Parafii Matki Bożej Bolesnej  w Nysie.
  4. Dziś, po Mszy Św., o godz. 11.00 odbędzie się pierwsza Chludowska Biesiada podczas której będziemy się radować z pierwszych ślubów nowicjusza Łukasza Goławskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców.
  5. Od października rozpoczynamy nowennę w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Plan nowenny wygląda następująco: Przez 9 pierwszych dni miesiąca od godz. 17.30 do 18.10 będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę adoracja w klasztorze oo. werbistów o godz. 18.00.
  6. We wtorek rozpoczynamy październik miesiąc modlitwy różańcowej. W tygodniu różaniec z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będziemy odmawiać o godz. 17.45 (pół godz. przed Mszą św.), a w niedzielę po Mszy Św., o godz. 11.00.
  7. W czwartek 03.10  – I Czwartek miesiąca. O godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po wieczornej Mszy Św., nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  8. W piątek 04.10  – I Piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17.30  okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Serdecznie zapraszam dzieci oraz wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po wieczornej Mszy Św., spotkanie formacyjne w salce katechetyczne, na które serdecznie zapraszam młodzież klas 7 i 8. Bardzo proszę rodziców i opiekunów o dopilnowanie obecności swoich dzieci na tym spotkaniu formacyjnym
  9. W sobotę 05.10 – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszo sobotnie, które będzie odprawiane o godz. 9.00 w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. Po Mszy św., odwiedziny chorych.
  10. W miniony piątek odbyła się pierwsza katecheza dla młodzieży. Kolejne spotkanie młodzieżowe odbędzie się w piątek, 18.10 o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszam.
  11. Jest już nowa księga intencji mszalnych na rok 2025. Zachęcam do dokonywania rezerwacji i planowania uroczystości rodzinnych.
  12. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.