Ogłoszenie Parafialne 31.12.2023

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Dziękuję rodzinom z ul. Obornickiej i Czereśniowej pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału i złożonej ofiary.
 2. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy z rodziny z ul. Polnej: Jarosława Chudzińskiego, Zbigniewa Czekańskiego, Marcina Sobczaka, Roberta Wejchana, Waldemara Żebrowskiego, Dominika Karbone i Roberta Ratajczaka.
 3. Jutro w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i rozpoczęcie Nowego Roku – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św., o godz. 09:30, 11:00 i 17:00.
 4. W piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 17:30 zapraszamy na spowiedź pierwszopiątkową.
 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze Św., o godz. 08:00, 09:30 i 11:00. Jest to również światowy Misyjny Dzień Dzieci. Po każdej Mszy Św., obrzęd błogosławieństwa kadzidła, kredy i wody. Przed kościołem zbierać będziemy pieniądze na misjonarzy i misjonarki pracujących w krajach misyjnych. Popołudniu o godz. 17:00 zapraszamy na rodzinne kolędowanie w towarzystwie Orkiestry Dęty z Chludowa w naszym kościele parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św., o godz. 11:00 zapraszam wszystkie Róże Różańcowe i chętnych na modlitwę różańcową w intencji naszej ojczyzny prowadzoną przez Męską Różą Różańcową. Po różańcu członkowie Męskiej Róży Różańcowej dostaną imienne nowe legitymacje z wyznaczonymi tajemnicami na 5 lat do przodu. Będą też rozdawane intencje różańcowe na cały 2024 rok.
 7. Po Nowym Roku kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy rodzinom, które do tej pory odwiedziliśmy za serdeczne przyjęcie. Kolędy od poniedziałku do piątku będą rozpoczynały się o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 10:00. Przez cały czas trwania kolędy Msze Św., z wyjątkiem soboty i niedzieli będą odprawiane rano o godz. 09:00. Wszystkie ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.
 8. Na czas odwiedzin kolędowych kancelaria parafialna jest czynna po Mszy Św., porannej o godz. 09:00 oraz bezpośrednio po każdej niedzielnej Mszy Św.
 9. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o świąteczną dekorację kościoła. Tym, którzy ustawiali choinki, budowali szopkę, zakładali oświetlenie. Za wszelką pomoc na okazane wsparcie, za każdy wysiłek, aby mogła powstać tegoroczna dekoracja serdecznie Bóg zapłać.
 10. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych na przyszły rok w kancelarii parafialnej, przez maila lub na kolędzie.
 11. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny oraz wszelkie jubileusze i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkie pomyślności.

Similar Posts