Ogłoszenia Parafialne 11.02.2024

  1. Dzisiaj 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych chorych i prośmy, by Matka Boża wyprosiła im dar zdrowia.
  2. Dziękuję rodzinom z ul. Poznańskiej i Rynek pełniącym dyżur  w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy   rodziny     z ul. przy ulicy Słonecznej.
  4. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzone przez Grupę Krucjaty Modlitwy.
  5. W tym tygodniu Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W tym dniu wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać posiłki tylko trzy razy dziennie, raz do syta i dwa lekkie oraz obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od ukończenia 14 roku życia aż do śmierci.  W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 10.00   i 18.15. Podczas każdej Mszy św. obrzędposypania głów popiołem.
  6. W odpowiedzi na prośbę Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, apelujemy o podjęcie modlitwy za ofiary wojny na Ukrainie i prosimy, aby w Środę Popielcową, dnia 14 lutego 2024 roku, we wszystkich kościołach    i kaplicach Archidiecezji Poznańskiej przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych. Pozyskane środki pomogą nie tylko  w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych osób starszych, niepełnosprawnych, ale także ułatwią odbudowę domów. Wszystkim, którzy włączą się w pomoc poszkodowanym w wyniku działań wojennych wyrażamy serdeczne podziękowanie
  7. W czwartek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy  do godz. 19.30.
  8. Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

a) Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17:00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:45

b) Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00,  a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

9. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego.

10. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 02 marca  i potrwają do środy 06 marca. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Pawlik SVD – misjonarz i wykładowca na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie . Już dziś zachęcam do uczestnictwa w Rekolekcjach Wielkopostnych.

11. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych w kancelarii parafialnej lub przez maila. 

12. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności

Similar Posts