Ogłoszenia Parafialne 03.03.2024

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Jacek Pawlik SVD, którego witamy w naszej Wspólnocie. Plan rekolekcji przedstawia się następująco:

Niedziela, 03.03.2024:

Msze św. z ogólną rekolekcyjną

17.00   Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym

Poniedziałek-Środa (04-06.03.2024):

10.00   Msza Św., z nauką rekolekcyjną

17.00   Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu (okazja do osobistej modlitwy)

18.15 Msza Św., z nauką rekolekcyjną

Dzisiejsza składka jest przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.

2. Dziś,  po Mszy Św., o godz. 11.00 zapraszam wszystkich na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

3. Dziękuję rodzinom z ul. Strumykowej  pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.

4. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny z ulicy szkolnej nr.: 2, 5/1, 5/3, 5/4, 7, 9, 9A, 10, 11A.

5. W Niedzielę „Ad Gentes” na rzecz polskich misjonarzy zebraliśmy  1400 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

6. W czwartek 7 marca – I Czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy Św., krótkie nabożeństwo  o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św., o 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św.

8. Zapraszam wszystkich parafian na Wielkopostne Nabożeństwa Męki Pańskiej:

a) Droga Krzyżowa w piątek:

– dla dzieci o godz. 17.00.

– dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.45

b) Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym w niedziele o godz. 17.00,  a bezpośrednio po nich Msza św., recytowana.

9. W czasie Wielkiego Postu składamy Daninę diecezjalną na potrzeby centralnych instytucji archidiecezji: Muzeum, Archiwum, Kurii, Seminarium Duchownego, Caritas i Wydziału Teologicznego. Daninę składamy w podpisanych kopertach w biurze parafialnym albo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu lub przesyłamy bezpośrednio na konto parafii.

10. Pod chórem do nabycia PASCHALIKI na liturgię Wielkiej Soboty  i na wielkanocny stół. Cena 14 zł.

11. Zachęcam do rezerwacji intencji mszalnych w kancelarii parafialnej lub przez maila.

12. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.