Ogłoszenia Parafialne 19.05.2024

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
 2. Dziękuję rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania za utrzymanie czystości  w kościele.
 3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. W piątek, 24 maja o godz. 19.00 spowiedź i próba generalna kandydatów    i świadków sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. W sobotę, 25 maja podczas Mszy św. o godz. 18.15 ks. bp Zdzisław Fortuniak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii
 7. W niedzielę, 26 maja nasza parafia obchodzić będzie swój doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Mszę odpustową przewodniczy prowincjał zgromadzenia oo. Werbistów  o. Sylwester Grabowski. Serdecznie zapraszam do udziału w sumie odpustowej o godzinie 11.00 szczególnie dzieci komunijne, poczty sztandarowe, oraz parafian i gości. Po Mszy Św., mały poczęstunek przed kościołem. Bardzo proszę chętne osoby  o upieczenie ciast na tę naszą wspólną uroczystość.
 8. W czwartek 30 maja  obchodzić będziemy święto Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa, które jest nazywane Bożym Ciałem. Po Mszy o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.Serdecznie prosimy o udekorowanie domów  i przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie procesji:

I STACJA: Przy ul. Za Parkiem (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Za Parkiem, Obornickiej, Łąkowej, Ekologicznej i Czereśniowej)

II STACJA: Przy Remizie OSP: (ołtarz przygotowany przez Strażaków oraz mieszkańców z ul. Tysiąclecia, Sodowej, Nad Torem)

III STACJA Przy Rodzinie Kulmińskich: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Dworcowa w Chludowie)

IV STACJA Przy kościele: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców Wargowo)

Pół godziny po zakończeniu procesji Msza Św. recytowana.

9. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na spotkanie młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Wracaj do domu!”, które odbędzie się w sobotę, 1 czerwca br. Zapisy w kancelarii    i zakrystii, przewidywany koszt 100 zł.

10. W sobotę, 8 czerwca przeżywać będziemy jubileusz 25-lecia beatyfikacji werbistów męczenników. Plany centralnych obchodów przedstawiają się następująco:

  Godz. 11.00         Msza Święta pod przewodnictwem bp. Józefa Roszyńskiego SVD w naszym kościele parafialnym

  Godz. 12.30        Wykład okolicznościowy (Stary Bar)

  Godz. 13.30        Obiad dla uczestników uroczystości (Stary Bar)

  Godz. 14.30        Wyjazd do Fortu VII w Poznaniu  

  11. W niedzielę, 23.06 organizujemy Chludowski Dzień Rodziny. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św.    w intencji naszych rodzin, która zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy Św. udamy się na boisko parafialne, na którym odbędzie się nasz rodzinny festyn. W programie są gry, zabawy nie tylko dla dzieci, grill i wspólne biesiadowanie.

  12. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

    Similar Posts