Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Św., o godz. 11.15 dzieci klas III szkoły podstawowej przystąpią do I Komunii Świętej w naszej parafii. Otoczmy modlitwą parafian dzieci ich rodziców, aby I Komunia pogłębiła miłość do Chrystusa ukrytego  w Najświętszym Sakramencie.
 2. Dziękuję rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za utrzymanie czystości w kościele.
 3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 4. Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 5. Poniedziałek, 13 maja po wieczornej Mszy Św., nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Z tej okazji odbędzie się procesja fatimska  poświęcenie  nowej figury. Składam serdeczne podziękowanie rodzinie, która ufundowała nową figurę, jak również członkom Róż Różańcowych za przygotowanie terenu procesji.   
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 rocznica   I Komunii św. dla dzieci klas IV. Zapraszam dzieci razem   z Rodzicami.
 7. Próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek, 17 maja o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 8. W sobotę, 18 maja o godz. 19.30 w Sali Kominkowej u oo. Werbistów odbędzie się spotkanie pod tytułem Buen Camino czyli Rowerem z Chludowa do Santiago de Compostella. Spotkanie poprowadzi Pan Jacek Kaczmarski.
 9. W niedzielę, 26 maja nasza parafia obchodzić będzie swój doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej. Mszę odpustową przewodniczy prowincjał zgromadzenia oo. werbistów    o. Sylwester Grabowski. Serdecznie zapraszam do udziału w sumie odpustowej o godzinie 11.00 szczególnie dzieci komunijne, poczty sztandarowe, oraz parafian i gości. Po Mszy Św., mały poczęstunek przed kościołem. Bardzo proszę chętne osoby o upieczenie ciast na tę naszą wspólną uroczystość.
 10. W czwartek 30 maja  obchodzić będziemy święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, które jest nazywane Bożym Ciałem. Po Mszy o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie prosimy   o udekorowanie domów  i przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie procesji:

I STACJA: Przy ul. Za Parkiem (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Za Parkiem, Obornickiej, Łąkowej, Ekologicznej i Czereśniowej)

II STACJA: Przy Remizie OSP: (ołtarz przygotowany przez Strażaków oraz mieszkańców  z ul. Tysiąclecia, Sodowej, Nad Torem)

III STACJA Przy Rodzinie Kulmińskich: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul Dworcowej w Chludowie)

IV STACJA Przy kościele: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców Wargowo)

Poł godziny po zakończeniu procesji Msza Św. recytowana.

11. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na spotkanie młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Wracaj do domu!”, które odbędzie się w sobotę,  1 czerwca br. Zapisy w kancelarii i zakrystii, przewidywany koszt 100 zł.

12. W niedzielę, 23.06 organizujemy Chludowski Dzień Rodziny. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w intencji naszych rodzin, która zostanie odprawiona o godz. 11.00. Po Mszy Św. udamy się na boisko parafialne, na którym odbędzie się nasz rodzinny festyn. W programie są gry, zabawy nie tylko dla dzieci, grill i wspólne biesiadowanie.

13. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

   Similar Posts