Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024

NIEDZIELA  TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  

(26.05.2024)

 1. Przeżywamy dziś doroczny odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Mszę odpustową  o godz. 11.00 przewodniczy prowincjał zgromadzenia oo. werbistów  o. Sylwester Grabowski. Po Mszy Św., mały poczęstunek przed kościołem. Bardzo proszę chętne osoby o upieczenie ciast na tę naszą wspólną uroczystość.
 2. Dzisiejsza Niedziela to również Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie  w tej intencji wypraszając potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Matek żyjących dla zmarłych nagrodę nieba.
 3. Dzisiaj odbędzie się w Poznaniu Marsz dla życia. Początek godz. 14.00 Plac Adama Mickiewicza.
 4. Dziękuję rodzicom kandydatów do sakramentu bierzmowania za utrzymanie czystości  w kościele.
 5. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny zamieszkałe w Świerkówkach: 1, 1A, 1/1, 2A, 2B, 3/2, 3/3, 3/4, 3/5.
 6. Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 7. W czwartek 30 maja  obchodzić będziemy święto Najświętszego Ciała  i Krwi Chrystusa, które jest nazywane Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.30 i pół godziny po zakończeniu procesji. Po Mszy       o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne w strojach, Panie niosące poczty sztandarowe.  Niech nasz udział w procesji będzie świadectwem wiary   i zaproszeniem Pana Jezusa, aby błogosławił nas i nasze domostwa, jak śpiewamy w pieśniach.

I STACJA: Przy ul. Za Parkiem (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Za Parkiem, Obornickiej, Łąkowej, Ekologicznej i Czereśniowej)

II STACJA: Przy Remizie OSP: (ołtarz przygotowany przez Strażaków oraz mieszkańców    z ul. Tysiąclecia, Sodowej, Nad Torem)

III STACJA Przy Rodzinie Kulmińskich: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul Dworcowej w Chludowie)

IV STACJA Przy kościele: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców Wargowo)

Pół godziny po zakończeniu procesji Msza Św. recytowana.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

8. W piątek, 31 maja o godz. 19.00 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne młodzieży wyjeżdżającej na Lednicę.

9. W sobotę 01 czerwca – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszo sobotnie, które będzie odprawiane o godz. 9.00 w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. Od godz. 10.30 odwiedziny chorych.

10. W niedzielę po Mszy Św., o 11.00 Róże Różańcowe zapraszają na modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.

11. W czasie Oktawy Bożego Ciała, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.15 połączona z procesją wokół kościoła.

12. W sobotę, 8 czerwca przeżywać będziemy jubileusz 25-lecia beatyfikacji werbistów męczenników. Plan centralnych obchodów przedstawiają się następująco:

  Godz. 11.00         Msza Święta pod przewodnictwem bp. Józefa Roszyńskiego SVD w naszym kościele parafialnym

  Godz. 12.30        Wykład okolicznościowy (Stary Bar)

  Godz. 13.30        Obiad dla uczestników uroczystości (Stary Bar)

  Godz. 14.30        Wyjazd do Fortu VII w Poznaniu  

  13. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

   Similar Posts