Ogłoszenia Parafialne 05.05.2024

VI NIEDZIELNA WIELKANOCNA

 1. Dziś po Mszy Św., o godz. 11.00 Róże Różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę Różańca Świętego w intencji naszej Ojczyźnie.  
 2. Dziękuję rodzinom z ul. Zapłocie pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
 3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św. a od piątku w czasie nabożeństw majowych nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. We wtorek, 07 maja o godz. 19.00 odbędzie się próba dzieci pierwszokomunijnych.
 6. W sobotę, 11 maja o godz. 9.30 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i rodziców.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy Św., o godz. 11.15 dzieci klas III szkoły podstawowej przystąpią do I Komunii Świętej w naszej parafii. Otoczmy modlitwą parafian dzieci ich rodziców, aby I Komunia pogłębiła miłość do Chrystusa ukrytego    w Najświętszym Sakramencie.
 8. Próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek,   17 maja o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 9. W czwartek 30 maja  obchodzić będziemy święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, które jest nazywane Bożym Ciałem. Po Mszy o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie prosimy   o udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie procesji:

I STACJA: Przy ul. Za Parkiem (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Za Parkiem, Obornickiej, Łąkowej, Ekologicznej i Czereśniowej)

II STACJA: Przy Remizie OSP: (ołtarz przygotowany przez Strażaków oraz mieszkańców z ul. Tysiąclecia, Sodowej, Nad Torem)

III STACJA Przy Rodzinie Kulmińskich: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Dworcowej w Chludowie)

IV STACJA Przy kościele: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców Wargowo)

Poł godziny po zakończeniu procesji Msza Św. recytowana

10. W sobotę,11 maja w obornickim ośrodku Kultury odbędzie się plenerowe wydarzenie z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych z dobą muzyką oraz zabawą w tle, by zebrać środki dla niepełnosprawnego 6-letniego chłopczyka. Więcej informacji można przeczytać w gablotce.  

11. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze  i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności

  Similar Posts