Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024

V NIEDZIELNA WIELKANOCNA

 1. Dziś po Mszy Św., o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców kandydatów, którzy w maju przystąpią do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 2. Dziękuję rodzinom z ul. Zapłocie oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele    w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
 3. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny z ul. Zapłocie numery: 6, 8, 10/4, 10/5, 10/10
 4. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzone przez Grupę Krucjaty Modlitwy.
 5. W czwartek 02 maja – I Czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy Św., krótkie nabożeństwo  o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 6. W piątek 03 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę: 8.30; 9.00 i 11.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. W sobotę 04 maja – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszo sobotnie, które zostanie odprawiane o godz. 9.00 w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. Od godz. 10.30 odwiedziny chorych.  
 8. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej ku czci NMP o godz. 17.45.
 9. W czwartek 30 maja  obchodzić będziemy święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, które jest nazywane Bożym Ciałem. Po Mszy o godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Serdecznie prosimy  o udekorowanie domów i przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie procesji:

I STACJA: Przy ul. Za Parkiem (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Za Parkiem, Obornickiej, Łąkowej, Ekologicznej i Czereśniowej)

II STACJA: Przy Remizie OSP: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul. Tysiąclecia, Sodowej, Nad Torem)

III STACJA: Przy Rodzinie Kulmińskich: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców z ul Dworcowa w Chludowie)

IV STACJA: Przy kościele: (ołtarz przygotowany przez mieszkańców Wargowo)

Pół godziny po zakończeniu procesji Msza Św. recytowana.

10. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

  Similar Posts