Ogłoszenia parafialne 17.12

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2023

• Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu. Jest ona nazywana niedzielą radości wynikającej z faktu, że przyjście Zbawiciela jest już bliskie. Serdecznie zapraszam popołudniu na spowiedź przedświąteczną:

• mieszkańców Zielątkowa i Wargowa.

• mieszkańców Chludowa, Golęczewa i Świerkówek
  • Dziękuję rodzinom z ul. Obornickiej pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału i złożonej ofiary.
  • W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy   rodziny   z ul. Obornickiej: Tadeusza Zygmaniaka, Łukasza Kokos, Tomasza i Haliny Gramsch, Pawła Jurgowiaka  i Janusza Minty
  • Zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu Msze św. Roratnie, które są odprawiane do piątku, o godz. 18:15, a w klasztorze oo. werbistów w sobotę o godz. 07:00.
  • Po Mszach świętych rozprowadzamy świece wigilijne i opłatki. Będzie można je nabyć pod chórem. Świece są w cenie wyznaczonej przez Caritas. Zostają tylko małe świece, które kosztują 10 zł. Nabywając opłatki możemy złożyć dowolną ofiarę, za którą serdecznie dziękujemy.
  • We wtorek o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwy w intencji Ojczyzny prowadzone przez Grupę Krucjaty Modlitwy.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu           i okazja do osobistej modlitwy  do godz. 19:30.
  • W piątek o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy. Nie będzie w tym dniu spotkania biblijnego.
  • Przyszła niedziela będzie IV niedzielą adwentu i jednocześnie dniem wigilii Bożego Narodzenia. Dlatego zwracamy uwagę na uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, pamiętając że pasterki są Mszami już z Bożego Narodzenia a nie           z niedzieli adwentowej. Pasterki będą odprawiane o godz. 22:00 i 24.00. O godz. 22:00 uświetni Uroczystą Mszę Orkiestra Dęta z Chludowa, natomiast   o godz. 24:00 śpiewać będzie schola  pod przewodnictwem naszej Pani organistki. Serdecznie zapraszam.
  • Od środy 27.12 rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie (kolędę). Kolędy od poniedziałku do piątku będą rozpoczynały się o godz.16:00, a w sobotę o godz. 10:00. Przez cały czas trwania kolędy Msze św. z wyjątkiem soboty i niedzieli będą odprawiane rano o godz. 09:00. Szczegółowy plan kolędy jest wyłożony na stoliku pod chórem. Wszystkie ofiary składane przy okazji kolędy będą przeznaczone na malowanie naszego kościoła.