Ogłoszenia Parafialne 28.07.2024

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękuję rodzinom zamieszkałym w Wargowie pełniącym dyżur   w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału  i złożonej ofiary.
  2. W tym tygodniu o opiekę nad naszym kościołem prosimy rodziny zamieszkałe w Wargowie 17, 19 (2 rodziny), 20, 21.
  3. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc pielgrzymek do Matki Bożej Jasnogórskiej oraz miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia czasowej abstynencji i ofiarowania jej w intencji osób cierpiących  z powodu uzależnienia.
  4. Odpust Porcjunkuli w czwartek01.08 od 12.00 do piątku 02.08 do 24.00 we wszystkich kościołach parafialnych można dostąpić dla siebie lub dla jednego zmarłego jeden raz odpustu zupełnego Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie tegoż kościoła z równoczesnym zmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  5. W czwartek 01 sierpnia  – I Czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy Św., krótkie nabożeństwo  o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
  6. W piątek 02 sierpnia – I Piątek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W sobotę 03 sierpnia – I Sobota Miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca NMP na nabożeństwo pierwszo sobotnie, które będzie odprawiane o godz. 9.00    w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Układ nabożeństwa obejmuje adorację, rozważanie, różaniec i Mszę Św. W tym dniu nie ma odwiedzin chorych. O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. z okazji urodzin i imienin Romana Dmowskiego
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 Róże Różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny.
  9. We wtorek 06 sierpnia na wieczornej Mszy Św. o godz. 18.15 będzie obecna s.  Francesca. Osoby, które chciałyby z nią się spotkać serdecznie zapraszamy.
  10. Wszystkim parafianom, gościom i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

WOJCIECH SAMOLEJ zam. w Zielątkowie ALEKSANDRA MARIA MICHALSKA zam. w Białęgach – Murowana Goślina Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodzie utrudniającej lub uniemożliwiającej zawarcie małżeństwa powinien wyjawić ją  w kancelarii parafialnej.